Evden Gezebileceğimiz Sanal Müzeler

Artık bir müzeyi ziyaret etmek için müzenin bulunduğu yere gitmemiz gerekmiyor! Pandemi ile birlikte birçok müze bizlere kapılarını sanal olarak açmaya başladı. Tek yapmamız gereken müzelerin web sitelerini ziyaret etmek. Böylelikle, istediğimiz müzeyi sanal olarak ziyaret edebilir ve üç boyutlu müze deneyimi yaşayabiliriz.

1- İstanbul Oyuncak Müzesi (Türkiye)

Dünyanın çeşitli ülkelerinden farklı kültürleri yansıtan antika oyuncaklara ev sahipliği yapan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, oyuncak tarihinin en gözde örneklerini keşfedebiliriz. Sanal turla müzenin neredeyse her köşesini görme şansına erişebiliriz.

https://istanbuloyuncakmuzesi.com/pages/360-tur

2- Rahmi Koç Müzesi (Türkiye) 

Her geçen yıl koleksiyonu büyüyen müze aynı zamanda, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapan bu müzeyi sadece bir tıklamayla ziyaret edebilir ve tarih ve endüstri alanlarında eşsiz bir zaman yolculuğuna çıkabiliriz.

http://www.3dmekanlar.com/tr/rahmi-koc-muzesi.html

Önemli Not: http://www.3dmekanlar.com/ar.html adresine tıklayarak Türkiye’deki başka birçok müzeyi çevrimiçi ziyaret edebiliriz. Sitenin Arapça dil seneği de var.

3- Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi (Amerika)

Amerika’da bulunan doğa tarih müzesinin koleksiyonları bitkiler, hayvanlar, fosiller, mineraller, kayaçlar, meteorlar ve insan yapımı kültürel ürünler olmak üzere toplam 126 milyon örnek içeriyor.

https://naturalhistory2.si.edu/vt3/NMNH/z_tour-031.html

4- Dali Müzesi (İspanya)

Dünyaca ünlü ressam Salvador Dali’nin eserlerinin sergilendiği müzeyi istediğimiz zaman ziyaret edebiliriz.

https://my.matterport.com/show/?m=K5MKrKcfyRW

Similar Posts

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.